Yaşanmış Olaylar

Vehbi Koç a Veda

TÜRK İŞ DÜNYASININ ÖNDERİ VEHBİ KOÇ, 25 ŞUBAT 1996 PAZAR GÜNÜ ANTALYA'DA , SAAT 18.10'DA, HER FANİ GİBİ EBEDİYETE İNTİKAL ETTİ.

95 YILLIK HAYATININ TAMAMINI ÜLKESİNE VE ULUSUNA ADAMIŞ ÖNDER BİR İNSANIN KAYBI KARŞISINDA, O'NU, BİRDENBİRE, ULUSÇA GÖNÜLLERİMİZDE HİSSETTİK. VEHBİ KOÇ'U, SAYGI, SEVGİ VE HAYRANLIK DUYGULARIMIZLA TAÇLANDIRDIK...

VEHBİ KOÇ, BİR ASRA YAKLAŞAN HAYATININ EN AZ SEKSEN YILINI, TÜKENMEYEN BİR AZİMLE, DURMADAN ÇALIŞARAK, YENİ GİRİŞİMLERE YÖNELEREK VE YENİ FİKİRLER ÜRETEREK YAŞAMIŞTI.

VEHBİ KOÇ, KURDUĞU ŞİRKETLERLE, KURULUŞUNA ÖNCÜLÜK ETTİĞİ HAYIR KURUMLARI VE VAKIFLARLA, YETİŞMELERİNİ SAĞLADIĞI BİNLERCE GENÇLE, ÜLKEMİZİN KALKINMASI VE ULUSUMUZUN MUTLULUĞU İÇİN , ÖNDER VATANDAŞLIK GÖREVİNİ NOKSANSIZ VE MUTLAK BİR SADELİK İÇİNDE YERİNE GETİRMİŞTİ... TEVAZU VE SADELİK, VEHBİ KOÇ'UN ASLA DEĞİŞMEYEN BİR YAŞAM TARZI OLMUŞTU. BU KİŞİLİĞİYLE, VEHBİ KOÇ, HEPİMİZE, HERKESE PAHA BİÇİLMEZ ÖRNEKLER SUNMUŞTU.

VEHBİ KOÇ'UN ÇARPICI BİR BAŞARISI DA, CUMHURİYET TÜRKİYESİNDE, TÜRK İŞADAMINA ÖNCE GÜVEN DUYGUSU VE SONRA KİMLİK KAZANDIRMIŞ OLMASI GERÇEĞİDİR. VEHBİ KOÇ, HAYATI BOYUNCA, MÜCADELE ETMENİN HEYECANINI YAŞAMIŞ, BAŞARIYA ULAŞMANIN MUTLULUĞUNU TATMIŞ VE ZAMAN ZAMAN DA KAYBETMENİN HAYAL KIRIKLIĞINI İÇİNE SİNDİRME OLGUNLUĞUNU GÖSTERMİŞTİ. VEHBİ KOÇ, BU DENEYİMLERİYLE, TÜRK İŞADAMININ YOKLUKLARI VE GÜÇLÜKLERİ AŞARAK, ÇAĞDAŞ BİR GİRİŞİMCİ OLABİLECEĞİNİ BÜTÜN DÜNYAYA KANITLAYAN BİR AKINCI OLMAYI BAŞARMIŞTI.

İNSANI YÜCELTEN VE TARİHE GEÇMESİNİ SAĞLAYAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİK O KİŞİNİN GELECEK KUŞAKLARA ÖRNEK OLMA VASFIDIR. VEHBİ KOÇ BU EMELİNE DE KAVUŞMUŞ BULUNMAKTADIR. BUGÜN, YENİ BİR ASRIN BAŞINDA, O'NUN AÇTIĞI YOLDA İLERLEYEN YÜZLERCE GENÇ VEHBİ KOÇ'LAR, HER ALANDA, ÜLKEMİZİ VE ULUSUMUZU MUTLU UFUKLARA TAŞIMAYA YÖNELMİŞLERDİR.

İŞTE, BUNUN İÇİNDİR Kİ, VEHBİ KOÇ'UN, YAŞADIĞI DÖNEME DERİN İZLER BIRAKARAK EBEDİYETE İNTİKAL ETMİŞ BULUNMASI, ACIMIZI BASTIRAN, BİZLERE TESELLİ KAYNAĞI OLAN DÜŞÜNCELERİMİZİN TEMELİNİ OLUŞTURMAKTADIR .

İNANIYORUZ Kİ, VEHBİ KOÇ, HER FANİYE NASİP OLMAYAN BU ÖRNEK KİŞİLİĞİ VE YETENEKLERİYLE GELECEK KUŞAKLARA YOL GÖSTERMEYE DEVAM EDECEKTİR.

BU DUYGULARLA VE O'NU ULUSÇA UNUTMAYACAĞIMIZI BİLEREK, VEHBİ KOÇ'UN MANEVİ HUZURUNDA TAZİMLE EĞİLİYORUZ . VEHBİ KOÇ'UMUZA VEDA EDİYORUZ...

( CAN KIRAÇ bu konuşmayı 27 ŞUBAT 1996 sabahı NAKKAŞTEPE'de yapılan törende dile getirmiştir.)

Tasarım ve Uygulama entegresoft