Can Kıraç

LİDERİMİZİ ARIYORUZ!

LİDERİMİZİ ARIYORUZ!

21. asrın daha başlarinda, ülkemizin içine düştüğü ekonomik ve sosyal krizler, toplumda politikacilara olan güven duygusunun kayboluşu, dünyayı tehdit eden terör olaylarının büyüyerek yayılışı, AKP’nin dış politikalardaki beceriksizliği ve yurtiçi gerginlikleri körüklemesi, ulusça, umutsuzluğa düştügümüzü göstermektedir. Böylesine karmaşık ve karanlık bir ortamda, Türkiyemizin, çağdaş bir lidere muhtaç olduğu bütün açıklığı ile ortaya çıkmıştır.

Lider toplumun içine düştüğü ve çözümü zor gözüken hatta olanaksız sanılan sorunlar karşısında çözüm üreten, hedef belirleyen, topluma güven ve umut veren kişidir. Simdi, biz, böyle bir umudun peşine düsmüs bulunuyoruz. Evet, Türkiye'nin liderini bulma zamanı gelmiştir..

Uzun bir süreden beri görüyor ve yaşıyoruz ki; bizdeki siyasal demokrasi yozlaşmıştır. Siyasal kurumlar toplumdan soyutlanmış, kendi sorunları içinde boğulmuşlardır. Siyaset toplumdan gelen taleplere karşı duyarsızlaşmıştır. Üstüne üstlük, bireyin kendisini güvende hissetmesini sağlayacak olan yargıya olan güvensizlik duygusu yaygınlaşmıştır. Böylesine tehlikeli bir olgunun eşigine gelmis oldugumuz için de, kimimiz "adaleti" devletin dışında aramaya yönelmişizdir. Sade vatandaslar ise kaderleriyle başbaşa kalarak, devlete küserek ve korkarak köşelerine çekilmekte, kendilerini kurtaracak bir liderin gelmesini beklemektedirler.

Can Kıraç - 6 Temmuz 2008

Tasarım ve Uygulama entegresoft