Yaşanmış Olaylar

Koç Topluluğuna Veda

VEDA !

4 EYLÜL 1991 GÜNÜ KOÇ TOPLULUĞU ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER TOPLANTISINDA CAN KIRAÇ'IN YAPTIĞI KONUŞMA

KIYMETLİ ARKADAŞLARIM,
BEŞ GÜN ÖNCE, 29 AĞUSTOS'TA , KOÇ TOPLULUĞUNA KATILIŞIMIN KIRKBİRİNCİ YILINI TAMAMLAMIŞ BULUNUYORUM !
BUGÜN, BU MUTLULUĞU SİZLERLE PAYLAŞMAKTAN BÜYÜK BİR ONUR DUYDUĞUMU BİLMENİZİ İSTERİM.

BURADA, ARANIZDA BULUNAN 45 GENÇ YÖNETİCİ ARKADAŞIMIN, BENİM KOÇ TOPLULUĞUNA KATILDIĞIM 1950 YILINDA HENÜZ DÜNYAYA GELMEMİŞ OLDUKLARI GERÇEĞİNİ DE DİKKATİNİZE SUNUYORUM !

KOÇ TOPLULUĞUNDA TAMAMLANAN BU 41 YILIN BENİM İÇİN ÖNEMLİ VE ANLAMLI YANI, ÇALIŞMA HAYATIMIN TAMAMINI KAPSAMIŞ OLMASIDIR.

BAŞKA BİR GURUPTA ÇALIŞMADAN, HAYATININ 41 YILINI TEK BİR KURULUŞA VAKFEDEN PROFESYONEL BİR YÖNETİCİNİN, BENİM KUŞAĞIMDA BULUNDUĞUNU SANMIYORUM!. BUNU BİR GURUR VESİLESİ YAPMIŞ OLMAMI, MANEVİ BİR ÖDÜL OLARAK, BANA BAĞIŞLAMANIZI DİLİYORUM !

1968 YILI BAŞINDA, İZMİR'DEN GELİP İSTANBUL'DA KOÇ HOLDİNG OTOMOTİV GURUBU KOORDİNATÖRÜ OLARAK GÖREVE BAŞLADIĞIM GÜNLERDE , Sayın VEHBİ KOÇ'A VE BERNAR NAHUM'A GÖNDERDİĞİM BİR RAPORDA, O GÜNKÜ ÜST YÖNETİMİN "YORGUN SAVAŞÇILARDAN " MEYDANA GELDİĞİNİ BELİRTMİŞ VE TOPLULUK ORGANİZASYONUNUN YENİLEŞTİRİLMESİ VE GENÇLEŞTİRİLMESİ GEREĞİNİ VURGULAMIŞTIM!

O GÜNDEN BUYANA TAM 23 YIL GERİDE KALDI !

ŞİMDİ, SON AYLARDA YAPTIĞIMIZ TOPLANTILARDA, ARKADAŞLARIMIN, BENİ, ZAMAN ZAMAN "YORGUN BİR SAVAŞÇI" GİBİ DEĞERLENDİRDİKLERİNİ HİSSEDİYORUM. VE 23 YIL ÖNCE KENDİ DÜŞÜNCE ALEMİMİ DOLDURAN, YARINLARA YÖNELİK HEYECANLI DUYGULARIMI, BU DEFA ONLARIN GÖZLERİNDEN OKUYORUM... BÖYLECE, ARTIK, BENİM DE KÖŞEME ÇEKİLME ZAMANININ GELDİĞİNİ ANLAMIŞ BULUNUYORUM !

Tasarım ve Uygulama entegresoft